Jdi na obsah Jdi na menu

Vydřené vítězství proti přesile

30. 8. 2009

V tradičním nedělním dopoledni  zavítaly Hudlice na hřiště  SK Cembrit Beroun, kde se chtěly pokusit o první body v tomto ročníku. Jako je u Cembritu tradiční čas utkání, tak stejně tradičně pískal jeden z několika málo  „vyvolených“ rozhodčích, který obvykle na hřišti pod mostem plní funkci dvanáctého hráče domácích. Tentokrát tuto funkci zastal více než dobře (v rámci objektivity až ve druhém poločase) rozhodčí Vlachopulos.

Od začátku utkání se více snažili do koncovky dostávat domácí hráči, kteří stejně jako Hudlice měli po prvním kole nula bodů. Počáteční nápor Hudlice ustály a dokonce se dostaly do vedení, když Jirka Svoboda využil chyby v domácí obraně. Dostal se k míči, mazácky se zbavil celkem nepochopitelně vyběhnuvšího brankáře a s přehledem poslal míč k tyči opuštěné brány. Od této chvíle se ještě zvýšila snaha domácích po vstřelení gólu, ale hráči Cembritu nebyli schopni kloudně zakončit, a to i z velice zajímavých šancí. Opět tak platilo otřepané nedáš dostaneš, když  hudlický brankář Sklenář z dlouhého výkopu našel Kamila Svobodu, který využil trestuhodné nedůslednosti domácího gólmana a hlavou poslal Hudlice do vedení 2:0. Do poločasu se již nic zajímavého nestalo a tak šly do kabin Hudlice celkem překvapivě s vedením 2:0.

Do druhého poločasu šli hudličtí s cílem hlavně neinkasovat a v rámci možností se pokusit o nějaký brejk. To ještě nevěděly, že jich na tento úkol bude o jednoho méně, než na začátku utkání. Rozhodčí Vlachopulos zřejmě dostal o přestávce větší  množství uzeniny, než je v této třídě obvyklé a tak začal celkem okatě domácím pomáhat. Jako první to odnesl Kočí, který se přesvědčil, že  říkat pravdu se nevyplácí – červená karta. Kočímu se  celkem pochopitelně nelíbila situace, kdy byl faulován ve vlastním pokutovém území Vostárek a díky této situaci se domácí dostali do velké příležitosti, která ale skončila faulem hudlického hráče a rozhodčí s velkou radostí zapískal penaltu pro domácí. Nutno dodat, že faul na Vostárka  viděl i pán s bílou holí procházející se v tu chvíli po mostě přes Berounku. Spravedlnost v tuto chvíli kupodivu zafungovala, protože domácímu hráči penaltu lapil Sklenář (viz. video pod článkem).

Poslední půhodina zápasu se odehrávala za soustavného tlaku domácích, podporovaného často úsměvnými výroky již zmiňovaného „rozhodčího“. Popisovat, co se dělo na hřišti do závěrečného hvizdu (tady se rozhodčí celkem trefil) snad ani nemá cenu, jako autor článku  jsem si zakázal osobní útoky a používání sprostých slov. Každopádně Hudlice vedení k nelibosti domácích a pána v černém zuby nehty ubránily a mohou se tak radovat z prvního podzimního vítězství.

SK Cembrit Beroun  Závodí – HUDLICE   0 : 2  (0:2)

Góly: 16. Svoboda J., 35. Svoboda K.

ČK: 51. Kočí

SK HUDLICE: Sklenář - Kočí, Havlíček, Vostárek, Klekner -  Olšiak J., Křivohlavý, Hubka R. st. (77. Kasseckert) , Lhotka – Svoboda K., Svoboda J