Jdi na obsah Jdi na menu

Smolný závěr připravil Hudlice o 3 body

12. 4. 2010

Dalším soupeřem hudlických fotbalistů byl celek Tmaně, který v Hudlicích na podzim ukázal oproti minulým sezonám výrazné zlepšení, a tak se dal čekat vyrovnaný boj. Bohužel první prohrou hudlických už byl odjezd z Hudlic, kdy bylo jasné že výbor nedokázal zajistit ani jednoho člověka, který by napsal zápis nebo se ujal funkce pomezního rozhodčího. Jedná se o OSTUDU, které se snad dokážou vyvarovat i týmy z "pralesních" lig. To, že domácí mohli do utkání nasadit své dva pomezní "laiky" se velkou měrou bohužel podepsalo i na konečném výsledku...

Hned od úvodu utkání  bylo jasné, jak to asi bude celou dobu na hrací ploše vypadat. Hudličtí  se snažili kombinací dostat před domácí branku, ale bohužel pokračovali v nevýrazných výkonech z minulých kol, a tak se do zakončení moc nedostávali. Hráči Tmaně naopak spoléhali spíše na brejkové situace a  rychlost několika svých hráčů, kteří dělali vítr v hudlické obraně. První gól v utkání padl nakonec po standardní situaci, kdy se po centru do pokutového území nejlépe zorientoval Vostárek a svým pověstným důrazem zajistil hostům vedení 1:0. Po chvíli mohl Svoboda hlavičkou zvýšit vedení, ale nestalo se tak. Naopak Tmaň srovnala po nenápadné akci a zbytečném vyběhnutí brankáře Sklenáře. Stav 1:1 vydržel i do konce poločasu.

Po začátku druhého poločasu mohla obě mužstva strnout vedení na svou stranu, ale vsítit branku se povedlo až 15 minut před koncem hudlickému Svobodovi, který doklepl do brány  povedenou přihrávku od Křivohlavého. Výsledek zajišťující tři body se bohužel hudlickým hráčům uhlídat nepodařilo, nechali si totiž dát gól v poslední minutě. Domácí hráč nadvakrát překonal z těsné blízkosti Sklenáře a poslal po zemi míč do odkryté brány. Za míčem mířícím za brankovou čáru však  přispěchal Kočí, kterému se podařilo z brány míč vykopnout tak, že nebylo jasné, zda to stihl před nebo už za brankovou čárou. Hlavní rozhodčí spornou situaci neviděl, a tak se obrátil na domácího pomezního, který samozřejmě signalizoval gól i když situaci vzhledem ke svému postavení nemohl ani náhodou  správně posoudit (autor článku stál cca 2 metry od něj). Pro úplnost dodávám, že míč skutečně byl dle Kočího  několik centimetrů za brankovou čarou a o gól se tedy jednalo.