Jdi na obsah Jdi na menu

Smolný úvod sezóny

24. 8. 2009

Hned v prvním mistrovském utkání sezony přivítaly Hudlice na svém hřišti soupeře z Nového Jáchymova, se kterým se na konci minulé sezony rozešly remízou.

V domácím celku nastoupily od začátku obě posily (Křivohlavý, Stuna) a do branky se postavil navrátilec  Petr Zíma, který měl nelehký úkol zastoupit jedničku posledních let Sklenáře.

Po začátku utkání měli o trochu více ze hry hráči N. Jáchymova a hned v 10. minutě se ujali vedení 1:0, když potrestali špatnou rozehrávku  a nedůslednost hráčů Hudlic. Po tomto gólu se probudili i domácí a začali mít v dalším průběhu hry mírnou převahu. Ta vyvrcholila těsně před koncem poločasu  střelou  Kilbergera, která ale bohužel skončila pouze na tyči jáchymovské branky.

Druhý poločas začal opět mírnou převahou Hudlic, ale  bez výraznějšího efektu. Vyrovnáno mohlo být v 60. minutě, ale Havlíček netrefil odkrytou bránu poté, co hostujícímu brankáři již po několikáté   vypadl míč po nejistém zákroku.  Obraz hry se nezměnil a logicky začaly přicházet další šance. Bohužel  se  nepodařilo proměnit ani ty nejvyloženější, jaké měli  Svoboda K. a Kilberger. Ke konci zápasu již přibývalo nervozity  a okének v obraně domácích. Hra na riziko se málem nevyplatila těsně před koncem, kdy mohl N. Jáchymov definitivně pojistit  výsledek po brejkových akcích. Nestalo se tak díky břevnu a dobrým zákrokům brankáře Zímy a proto  výsledek zůstal 0:1.

I z tábora hostujích hráčů a fanoušků se ozývaly hlasy, že si Hudlice prohrát nezasloužily, ale bohužel se díky neproměněným šancím stalo… Šance na reparát bude ve středečním pohárovém utkání na Chyňavě, které se hraje od 17.30.

SK HUDLICE - Čechie Nový Jáchymov    0 : 1  (0:1)

SK HUDLICE: Zíma - Kočí, Dvořák, Vostárek, Stuna - Kolář, Křivohlavý, Havlíček (63. Hubka R. st.), Lhotka – Kilberger, Svoboda K. (78. Svoboda J.)