Jdi na obsah Jdi na menu

Prohra na úvod jarní části

29. 3. 2010

Po dlouhé zimní pauze se v neděli sešli hudličtí fotbalisté k odehrání dalšího mistrovského utkání, které se mělo odehrát v Novém Jáchymově s místní Čechií. V podzimní části Hudlice s tímto soupeřem prohrály doma smolně 0:1, a tak měly svému soupeři co oplácet. Na zápas bohužel kvůli zranění nebyli připraveni  4 hráči předpokládáné základní sestavy (Vostárek, Jarolímek, Hubka J., Sklenář T.) a jedinou novou tváří v kádru byl mladý Tomáš Bergmann, který ukončil   hostování právě v Novém Jáchymově.

Po úvodním hvizdu rozhodčího Mullera se hrálo spíše ve středu hřiště a do vážnějších šancí se nedostávalo ani jedno z mužstev. První z akcí, která měla skončit gólem bohužel promarnili hudličtí fotbalisté. R. Hubka st. posadil z trestného kopu míč na hlavu Pagače, ten ale bohužel zamířil těsně vedle jáchymovské branky.  Tentýž hráč mohl po krátké době skórovat ještě jednou, ale i po této akci byl stav stále 0:0. V tu dobu se již více začali prosazovat domácí  a také se dostali po hrubé chybě hostující obrany do vedení. Do konce poločasu mohli své vedení ještě zvýraznit, ale po nepřímém kopu nařízeném za „malou domů“ trefil Krob z 12ti metrů jen hudlickou zeď.

V průběhu druhého poločasu domácí již definitivně převzali otěže zápasu  a během chvíle přidali další dva góly do hudlické sítě. Po třetím inkasovém gólu se zranil i brankář Sklenář (v 1. poločase střídal pro zranění i Z. Stuna), a tak do brány musel P. Zíma, který dokázal že je mužem všech postů. Tento střelec z posledního podzimního kola přiváděl jáchymovské střelce k šílenství a za svá záda i přes mnoho šancí soupeře nepustil už ani jeden míč. Naopak Hudlicům se podařilo snížit na 3:1, když Svoboda po pěkné přihrávce uklidil  míč k tyči do brány soupeře. Toto varování nebrali již lehkovážně hrající domácí vážně a kdyby Svoboda o pár minut minut později nezazdil  jasnou gólovou šanci, mohli přítomní diváci možná vidět dramatický závěr…