Jdi na obsah Jdi na menu

Příliš krutá prohra v Hýskově

19. 5. 2010

V neděli 16. května se hudličtí fotbalisté vydali na velký souboj s rivalem z Hýskova. Hudlickým o nic nešlo, protože letošní sezónu hrají klidný střed tabulky, a proto si chtěli jen zahrát dobrý fotbal, ze kterého by měli radost. Už před zápasem ale  bylo jasné že to nebude tenktokrát tak jednoduché, neboť Hýskov "nehraje" jen na hřišti.

Zápas začal celkem vyrovnaným soubojem, ve kterém se střídaly oba týmy v šancích. Díky neprostupnosti hudlické obrany a dobrému výkonu brankáře Sklenáře, se domácím nepodařilo ani z jedné šance vsítit branku. Nejblíže k tomu byli po celkem nepřehledné situaci, kdy se k odraženému míči dostal domácí útočník a nastřelil pouze tyč.  Hudličtí si vypracovali vyloženější šanci, kdy se míč  po rohu dostal přímo před samotného Pagače na malém vápně, ale ten bohužel chtěl natolik protrhnout síť soupeře, až míč špatně trefil a protrhl málem síť, co zachytává míče za brankou. Několik dalších slibných hudlických protiútoků zastavil naprosto nesmyslně zvednutím praporku domácí pomezní, který zařídil hýskovským vítězství již na podzim v Hudlicích. Jeho verdikty bohužel respektoval i hlavní sudí, a tak se šlo o poločase do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začal lépe pro hosty, kteří poměrně brzy málem šli do vedení, když hudlický Olšiak byl rychlejší než brankář domácích, přehlavičkoval ho, míč doběhl Hubka J. a hlavou uklidil míč do branky i přes kopnutí protihráčem do obličeje kopačkou. V okamžiku, kdy míč putoval do sítě si rozhodčí uvědomil, kdo má vyhrát v tomto zápase a naprosto  nesmyslně odpískal faul na domácího brankáře, kterého měl údajně atakovat Olšiak. Ten se ho ale bohužel ani nedotkl… Nic naplat, hrálo se dál. Poté už byli hosté celkem vykolejení rozhodnutím hlavního sudího, a tak si hned během 10 minut nechali dát celkem zbytečně 2 góly. Zvrat v utkání mohl ještě přijít po nařízeném pokutovém kopu a vyloučení domácího hráče poté, co rukou zastavil míč směřující do branky. Na penaltu si ale stoupl Pagač, který stejně jako v prvním poločase netrefil ani bránu a pasoval se tak na největšího spalovače šancí v utkání. To bylo na hudlické už moc, naprosto se sesypali a do konce zápasu inkasovali ještě další 3 branky.

Zápas tedy skončil 5:0 pro domácí Hýskov, z čehož měli radost nejen domácí, ale zřejmě  i rozhodčí Kušo, na kterém bylo dost znát, že toho v předešlé noci moc nenaspal  a proběhnout kolem něj na hřišti bylo jen pro silné povahy.

Hýskov - SK HUDLICE   5 : 0   (0:0)

SK HUDLICE: Sklenář -  Kočí, Stuna, Dvořák (72.Svoboda) , Urban (31. Bergman) - Lhotka, Jarolímek, Křivohlavý, Pagač - Olšiak, Hubka J.