Jdi na obsah Jdi na menu

Nezasloužená prohra na Svaté

3. 11. 2009

Dne 1.11. v jedno opravdu mrazivé odpoledne jsme se vydali na typicky vyhecovaný zápas se Svatou. Už od srazu našich hráčů u hořejšího krámu jsme věděli, že tento zápas pro nás nebude vůbec jednoduchý, sešli jsme se tam jak ,,šváby na pivo,, a to jsme ještě mohli opět poděkovat za podporu od Pavlíka Veselých, který nás šel samosebou podpořit a byl jedenáctým hráčem našeho kádru. Zápas pro nás začal velmi slibně, protože už v 10.minutě jsme šli do vedení díky skvělému centru od Martina Pagače na Kamila Svobodu, ten si zpracoval míč na penaltě a posunul ho vedle na rozběhnutého Jakuba Hubku a nekompromisní šajtlí k tyči zajistil vedení Hudlic 1:0. Hudličtí si dokázali v prvním poločase vytvořit poměrně dost příležitostí a ujala se hned následující, obránce Svaté nahrál brankáři míč na odkopnutí, ale ten zřejmě nesledoval hru a chytil míč do své náruče a tak rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískat malou domů, kterou proměnil bodlem Kamil Svoboda, stav byl tedy 2:0 pro Hudlice. Tento výsledek vydržel až do poločasu a hráči mířili do šaten, kde si řekli, že se nesmíme hnát tolik dopředu a počkáme si na brejkové situace. Jenže přesně to co jsme nechtěli se stalo hned v 50.minutě, po špatně odkoplém balónu se před vápnem Víta Sklenáře prosadili místní útočníci a po narážečce z první vystřelili nekompromisně k tyči a náš brankář pouze tuto střelu tečoval, však né vytěsnil a bylo sníženo na 2:1. Téměř hned z protiútoku, po krásném proniknutí rychlého štírka Tomáše Lhotky, který individuelním sprintem s balonem z půlky hřiště pronikl sám až k brankáři a tomu nedal šanci, stav se měnil na 3:1 pro hudlické. Po této akci začla černá půlhodinovka hudlických, kterou nepodpořil ani nezvednutý metrový ofsajd od místního pomezního, který využili svatští a snížili opět na rozdíl jedné branky na 3:2. Psala se 70.minuta zápasu a svatský útok opět bodoval, po nepřehledné situaci na rohu malého vápna vystřelil opět místní útočník a zblokovaná střela se dostala k osamocenému hráči na kruhu vápna a ten myslím si, že naprosto náhodně kopl do balónu (ani neví jak) a umístil jej přímo do šibenice Sklenářovi branky, stav se tedy vyrovnal na 3:3. Za vyrovnaného stavu měli zase více ze hry hudličtí, když po rohu Hubky J. se dostal k míči Svoboda, ale míč mu špatně skočil na nohu a ten překopl z malého vápna bránu. Další akcí po faulu na už dost okopaného Rostu Hubky st. kopal trestný kop opět Hubka J. a ten posadil míč na koleno úplně volného svého otce Rosťu Hubku, ale ten minul branku jen o pár čísel. Poslední akcí zápasu byl centr svatských z postranní lajny hřiště, kde centroval osamocený hráč, který se totálně ukopl a nechtějíc přehodil velmi překvapeného brankáře Víta Sklenáře. Stanovil tak stav tohoto zápasu na 3:4 pro Svatou, která se dostala k vítězství jak ,,slepý k houslím,,. Nutno poznamenat, že od poloviny druhého poločasu, musel nastoupit přemluvený nedoléčený hráč Tomáš Sklenář za zraněného Martina Pagače, který si natáhl sval na stehně, Hudlice od té doby museli hru změnit a tolik se neútočilo, možná se to také podepsalo na výsledku.

sestava: Sklenář V. - Kočí, Stuna, Veselý, Urban - Lhotka, Hubka R. st., Křivohlavý, Pagač(Sklenář T.) - Svoboda, Hubka J.

Branky: Hubka J., Svoboda, Lhotka